Serato Remote: Kontroluj Scratch Live/DJ za pomocą iPada

No i stało się. Firma Serato postanowiła spróbować swoich sił na rynku aplikacja na iPada. Niestety, zawiodą się na niej Ci którzy liczyli na godną konkurencję dla aplikacji Traktor DJ. Nowy członek rodziny Serato stanowi bowiem zupełnie inny rodzaj narzędzia dla DJ’a. Serato Remote zmienia nasz tablet w dodatkowy kontroler dla programów Scratch Live i Serato DJ. Bliżej mu więc do aplikacji RemoteBox firmy Pioneer lub VJ Remote od Atomix. Z jednej strony oznacza to, że nie będziemy mogli za jej pomocą miksować muzyki korzystając z samego iPada, z drugiej zaś użytkownik będzie miał świadomość, że wydaje pieniądze na rozwój swojego głównego setupu, co na dłuższą metę wydaje się chyba bardziej rozsądną inwestycją.

Co właściwie potrafi aplikacja Serato Remote? W gruncie rzeczy spełnia ona wszystkie podstawowe potrzeby osób korzystających z programów firmy Serato. Daje nam ona pełną kontrolę nad efektami, punktami Cue, pętlami oraz Samplerem. Pozwala również na obsługę biblioteki oraz wyświetla informacje o aktualnie odtwarzanych utworach. W teorii więc pozwala ona nie tylko na rezygnacje z patrzenia się w ekran laptopa, ale też eliminuje potrzebę korzystania z dodatkowych kontrolerów. Należy jednak pamiętać, że w praktyce przeważnie okazuje się, że zastępowanie tradycyjnych przycisków i pokręteł ekranami dotykowymi nie należy do najwygodniejszych rozwiązań.

Aplikacja kosztuje obecnie $19.99 i jest dostępna w App Store w wersji na iPada. Swoją drogą, w poniższym nagraniu zwróćcie też uwagę na dość nietypowy statyw do tabletu, który wydaje się być jednocześnie ciekawym rozwiązaniem problemu z wiecznie plączącymi się kablami.