Serato DJ 1.9 wprowadzi funkcję strumieniowania muzyki

serato-pulselockerLedwie dwa dni temu ruszyły otwarte testy beta programu Serato DJ 1.8, a już teraz dowiedzieliśmy się jakie nowości zostaną wprowadzone w wersji 1.9. Okazuje się, że Serato postanowiło pójść w ślady takich firm jak Algoriddim, MixVibes czy Atomix i zaoferować swoim klientom możliwość strumieniowania muzyki.

Nowa funkcja będzie efektem współpracy z serwisem Pulselocker, reklamowanym niegdyś jako pierwszy serwis streamingowy zaprojektowany z myślą o DJ-ach, który powraca właśnie do życia po kilku latach stagnacji. Cechą odróżniającą rozwiązanie proponowane przez Serato od podobnych funkcji oferowanych przez konkurencje będzie możliwość zapisania utworów z obszernego katalogu serwisu w pamięci komputera, dzięki czemu brak dostępu do internetu nie zepsuje nam przygotowanej wcześniej playlisty. W sytuacjach w których posiadamy stały dostęp do sieci będziemy mogli natomiast bez problemu przeszukiwać bibliotekę serwisu z poziomu programu Serato DJ, w taki sam sposób w jaki obecnie przeszukuje się „lokalną” bibliotekę utworów, a następnie ładować interesujące nas piosenki w wirtualne odtwarzacze, korzystając przy tym normalnie z takich funkcji jak punkty Cue, pętle, Flip i efekty.

Niestety, w chwili obecnej nie wiadomo jeszcze ile trzeba będzie zapłacić za funkcję strumieniowania muzyki z serwisu Pulselocker, ani też na jaki model opłat zdecydują się twórcy programu (najbardziej prawdopodobny wydaje się oczywiście miesięczny abonament). Więcej informacji na temat strumieniowania muzyki w Serato DJ znajdziecie tutaj.