Serato prezentuje Serato Studio – prosty program DAW skierowany do początkujących producentów muzycznych

Firma Serato do niedawna zajmowała się wyłącznie tworzeniem oprogramowania i sprzętu DJ-skiego, jednak od jakiegoś czasu widać było wyraźnie, że przymierza się ona również do wejścia na rynek narzędzi do produkcji muzyki elektronicznej. Wczoraj zaprezentowała ona światu swój pierwszy program typu DAW – Serato Studio.

Serato Studio to program skierowany przede wszystkim do użytkowników Serato DJ, którzy chcieliby tworzyć własną muzykę, remixy i edity, za pomocą narzędzia o sposobie obsługi zbliżonym do ich ulubionego oprogramowania DJ-skiego. Oba programy oferują bowiem bardzo podobne interfejsy użytkownika, zbliżone do siebie nie tylko stylistyką, ale też rozłożeniem poszczególnych elementów – biblioteki, miksera (który w Serato Studio przypomina bardziej typowy mikser DJ-ski, niż wirtualne stoły mikserskie znajdujące się na wyposażeniu typowych DAW) i efektów. Główna różnica polega na tym, że w miejscu, w którym w Serato DJ znajdywały się odtwarzacze, w Serato Studio umieszczono sekwencer i sampler.

Program Serato Studio stawia przede wszystkim na prostotę obsługi, dlatego też oferowane przez niego możliwości są dość ograniczone. Raczej trudno traktować go jako poważną alternatywę dla najpopularniejszych programów DAW, takich jak Ableton Live czy FL Studio, jednak może się on okazać ciekawą propozycją dla osób stawiających dopiero pierwsze kroki w świecie produkcji muzyki.

Serato Studio znajduje się obecnie na etapie testów wersji beta, do których można zapisać się na oficjalnej stronie programu. W przyszłości oprogramowanie to będzie wymagało jednak opłacania comiesięcznego abonamentu, którego wysokość nie została jeszcze ujawniona.