Serato prezentuje Flip, nowe rozszerzenie dla Serato DJ

Serato FlipTrzeba przyznać, że druga połowa tego roku zapowiada się naprawdę ciekawie dla wszystkich wielbicieli cyfrowego miksowania muzyki. Większość czołowych producentów oprogramowania DJ-skiego zaczęła już bowiem (bardziej lub mniej oficjalnie) szykować się na następny etap ewolucji narzędzi tego typu. Do „wyścigu zbrojeń” dołączyła dziś również firma Serato, która umieściła w sieci oficjalną zapowiedź nadchodzącego rozszerzenia dla swojego flagowego programu Serato DJ.

Flip, bo taką nazwę nosi nowa funkcja, to genialny w swojej prostocie pomysł, pozwalający nam na „nagrywanie” sekwencji złożonej z punktów Cue i funkcji Censor. Do każdego utworu z kolekcji można zapisać sześć stworzonych w ten sposób „flipów” mogących działać zarówno jako pętla jak i „one shot”. Wszystko to pozwala np. na prostą edycję utworów (przedłużanie wstępu, wycinanie zwrotek) bez konieczności korzystania z zewnętrznych programów, czy tworzenie automatycznych sekwencji typu Tone Play. Możliwość nagrywania sekwencji odpalonych punktów Cue może się również okazać świetnym dodatkiem w rutynach DJ-skich.

Funkcja Flip zostanie udostępniona użytkownikom już we wrześniu, wraz z pojawieniem się aktualizacji do wersji 1.7. Niestety, za możliwość skorzystania z niej trzeba będzie zapłacić $29. Więcej informacji na temat dodatku znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Serato.