Serato DJ – Następca serato ITCH

Firma Serato zapowiedziała dziś następce programu ITCH: Serato DJ. Będzie on również długo wyczekiwaną opcją upgrade dla posiadaczy programu Serato DJ Intro, którzy do tej pory po zakupie kontrolera dedykowanego temu programowi nie mieli właściwie żadnej drogi rozwoju. Serato Dj trafi do sprzedaży już pierwszego listopada w cenie 199 dolarów. Dla dotychczasowych użytkowników ITCH Serato DJ dostępny będzie za darmo. Serato zapowiada również, że do końca  bieżącego roku doda do programu obsługę wszystkich kontrolerów które aktualnie współpracują z programem Serato Dj Intro.

Serato Dj Intro wprowadzi możliwość mapowania MIDI, chociaż na początku ograniczy się ona tylko do dodatkowego kontrolera.  Dodane zostaną również nowe efekty (Delay, Echo, Ping Pong Delay, Reverb, Phaser, Flanger, Distortion, HPF, LPF i Combo HPF/LPF) zaprojektowane przez firmę iZotope, znaną głównie ze świetnych wtyczek przeznaczonych do masteringu. Dodano również obsługę 4 deck’ów, 8 punktów cue oraz możliwość nagrywania.

Biblioteki Serato Dj będą kompatybilne z bibliotekami wszystkich pozostałych programów firmy Serato (a także z programem iTunes), dzięki czemu nie będziemy skazani na ponowne analizowanie wszystkich plików. Serato DJ będzie również posiadał możliwość współpracy z Serato Video. Producenci wspominają również o nowej, lepszej szacie graficznej, jednak jak na razie nie udostępnili oni żadnych zdjęć.

Podsumowując: Serato Dj jest z pewnością krokiem w dobrą stronę. Czyni on kupno kontrolera przystosowanego do programu Intro bardziej sensownym. Brakuje mi jednak jakiejś rewolucji, czegoś czego nie było jeszcze w innych programach Dj’skich. Kto wie, może Serato trzyma jeszcze jakiegoś asa w rękawie ? Na razie pozostaje nam tylko czekać. Pierwszy listopada już niedługo. Więcej informacji na stronie: http://serato.com/dj