Serato DJ 1.9.2 wprowadzi opcję płatnej subskrypcji

Serato DJ 1 8Model dystrybucji polegający na zastępowaniu jednorazowej opłaty comiesięcznym abonamentem staje się coraz popularniejszy wśród twórców oprogramowania komputerowego. Na takie rozwiązanie zdecydowała się niedawno firma Pioneer, która udostępniła użytkownikom możliwość „wynajmowania” swojego oprogramowania DJ-skiego za kwotę $9,90 miesięcznie. Podobna opcja pojawi się niedługo również w programie Serato DJ.

Opcjonalny abonament pojawi się w wersji 1.9.2, znajdującej się obecnie na etapie otwartych testów beta. Użytkownicy chcący skorzystać z tej opcji będą mieli do wyboru dwa rodzaje subskrypcji. Pierwszy, kosztujący $9,99 miesięcznie, będzie dawał dostęp do pełnej wersji programu Serato DJ. W przypadku drugiego, wycenionego na $14,99 miesięcznie, oprócz pełnej wersji programu uzyskamy również dostęp do wszystkich płatnych rozszerzeń. Takie rozwiązanie wydaje się ciekawą propozycją dla osób, którym na co dzień w zupełności wystarcza program Serato DJ Intro, lecz które chciałyby od czasu do czasu skorzystać z bardziej zaawansowanych opcji pełnej wersji Serato DJ.

Osoby, którym nie podoba się pomysł opłacania comiesięcznego abonamentu za oprogramowanie, mogą nadal zakupić pełną wersję Serato DJ korzystając z jednorazowej opłaty. Standardowa cena samego programu wynosi $129 (chociaż obecnie trwa promocja, w ramach której można go kupić $30 taniej), zaś za wersję z wszystkimi dodatkami trzeba zapłacić $299. W ofercie dostępny jest też tak zwany Serato DJ Club Kit, czyli Serato DJ + rozszerzenie DVS, którego cena wynosi $169. Ceny samych dodatków wahają się zaś od $29 do $149.