Serato DJ Pro i Serato DJ Lite zaprezentowane oficjalnie

Plotki na temat nowych programów DJ-skich firmy Serato krążyły po sieci już od jakiegoś czasu. Wczoraj jednak zostały one wreszcie zapowiedziane oficjalnie.

Osoby, które oczekiwały po nowych programach firmy Serato rewolucyjnych zmian i nowości, mogą niestety poczuć się nieco zawiedzione. Serato DJ Pro to „tylko” usprawniona wersja zwykłego Serato DJ, w której bardziej od nowych funkcji i dodatków liczą się zmiany wprowadzone „pod maską”. Nowa wersja aplikacji oferuje pełne wsparcie dla systemów 64-bitowych, co w praktyce przekłada się na płynniejsze i stabilniejsze działanie i możliwość pracy z większymi bibliotekami utworów. Interfejs użytkownika dostosowano do nowoczesnych wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości oraz wprowadzono w nim kilka kosmetycznych zmian. Najważniejszą nowością dla wielu użytkowników będzie jednak Practice Mode – nowy tryb działania, pozwalający korzystać z Serato DJ Pro bez podłączonego kontrolera.

Oprócz Serato DJ Pro zaprezentowano też Serato DJ Lite, które zastąpi Serato DJ Intro. Jest to darmowa, ale za to uproszczona i nieco ograniczona wersja flagowego programu, dająca dostęp jedynie do podstawowych funkcji. Warto jednak zauważyć, że dzięki wspomnianemu wcześniej trybowi Practice Mode, umożliwiającemu korzystanie z aplikacji bez podłączonego kontrolera, początkujący DJ-e mogą wykorzystać Serato DJ Lite do miksowania muzyki za pomocą samego laptopa.

Serato DJ Pro dostępne jest za darmo dla osób posiadających licencję na Serato DJ. Nowi użytkownicy przed podjęciem decyzji o zakupie mogą skorzystać z 14-dniowego darmowego okresu próbnego. Podstawowa wersja Serato DJ Pro kosztuje $99. W sprzedaży dostępne są też droższe wersje, sprzedawane w pakiecie z rozszerzeniami oraz opcja płatnej subskrypcji, zaczynająca się od $9,99 miesięcznie. Serato DJ Lite dostępne jest za darmo dla wszystkich użytkowników. Więcej informacji na temat obu nowych programów znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Serato.