Serato DJ 1.9 już dostępne

serato

Niemal dokładnie miesiąc temu firma Serato rozpoczęła testy wersji beta kolejnej aktualizacji swojej flagowej aplikacji DJ-skiej. Teraz Serato DJ 1.9 doczekało się wreszcie oficjalnej premiery.

Niestety, najnowsza wersja oprogramowania nie przynosi ze sobą zbyt wielu ciekawych zmian dla użytkowników z Polski. Najważniejsza nowość, czyli integracja z serwisem streamingowym Pulselocker, dającym stały dostęp do ogromnego katalogu utworów bezpośrednio z biblioteki programu Serato DJ, nie jest bowiem jak na razie dostępna w naszym kraju. W chwili gdy piszę te słowa dostęp do serwisu zarezerwowany jest wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Belgii i Holandii. Osoby te mogą najpierw przetestować wspomnianą usługę, korzystając z trwającego dwa tygodnie darmowego okresu próbnego, a następnie wykupić subskrypcję, kosztującą $20 miesięcznie. Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy dostęp do serwisu Pulselocker zostanie wprowadzony również w innych krajach.

Pozostałe zmiany wprowadzone w wersji 1.9 to standardowy dla aktualizacji tego typu zestaw drobnych usprawnień i poprawek, eliminujących błędy,które pojawiły się w poprzednich wersjach (w tym problem z współpracą kontrolerów firmy Pioneer z komputerami działającymi pod kontrolą systemu OS X 10.11.4) oraz zwiększających stabilność i wydajność programu. Wprowadzono też wsparcie dla dwóch nowych kontrolerów: Denon DJ MCX8000 i Numark Dashboard. Posiadacze programu Serato DJ mogą pobrać jego najnowszą wersję z oficjalnej strony internetowej firmy Serato.