Serato DJ 1.9 Beta wprowadza integrację z serwisem Pulselocker

seratoIntegracja z serwisem umożliwiającym strumieniowanie muzyki z sieci staje się coraz popularniejszą funkcją w aplikacjach DJ-skich. Taką opcję oferują już między innymi Algoriddim djay (współpracujący ze Spotify) i MixVibes Cross DJ (Soundcloud). Już niedługo podobne możliwości zyska program Serato DJ. Dziś ruszyły otwarte testy Beta wersji 1.9, która wprowadza integrację z serwisem Pulselocker.

Tym co wyróżnia wspomnianą usługę na tle konkurencji jest fakt, iż od samego początku projektowana była ona z myślą o DJ-ach, co przekłada się na dobór utworów w jej katalogu, regulamin pokrywający wszelkie niuanse prawne związane z publicznym odtwarzaniem muzyki, wyższą jakość strumieniowanych plików oraz możliwość zapisywania ich w pamięci komputera w celu miksowania bez dostępu do internetu. Miesięczny abonament w Pulselocker kosztuje $19,99 (istnieje też wersja za $9,99, jednak nie oferuje ona, przynajmniej obecnie, integracji z Serato DJ). Niestety, jak na razie usługa ta nie jest jeszcze dostępna w Polsce i nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała szybko ulec zmianie. W chwili obecnej z serwisu mogą korzystać mieszkańcy USA, Wielkiej Brytanii i Kanady. W dniu oficjalnej premiery Serato DJ 1.9 dostęp do serwisu zyskają również mieszkańcy Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii i Belgii.

Wśród pozostałych zmian wprowadzonych w wersji 1.9 Beta znajdziemy standardowy zestaw drobnych poprawek i usprawnień, mających na celu zwiększenie stabilności i wydajności programu. Osoby chcące dołączyć do grona beta-testerów mogą zapisać się do niego tutaj.