Serato DJ 1.9.3 już dostępne

serato link

Firmy Serato i Ableton mają na swoim koncie krótki acz całkiem owocny okres współpracy, którego efektem było The Bridge – oprogramowanie pozwalające sterować sesją w programie Ableton Live za pomocą płyt winylowych i programu Serato Scratch Live. Niestety, po tym jak SSL przeszło na emeryturę, a jego miejsce zajęło Serato DJ, drogi obu firm rozeszły się. Teraz jednak przyszedł czas na ponowne zacieśnienie więzi.

Najnowsza wersja programu Serato DJ, oznaczona numerem 1.9.3, wprowadza bowiem wsparcie dla Ableton Link, autorskiego rozwiązania firmy Ableton pozwalającego na zdalną synchronizację tempa z Livem oraz innymi kompatybilnymi programami. Z jednej strony nie jest to więc tak głęboka integracja jak w przypadku wspomnianego wcześniej The Bridge, gdyż ogranicza się ona do jednej funkcji, z drugiej zaś oferuje ona znacznie bardziej wszechstronne możliwości, gdyż pozwala także na współpracę z innymi programami (w tym z całą masą aplikacji mobilnych).

Obsługa Ableton Link nie jest jednak jedyną nowością wprowadzoną w wersji 1.9.3. Najnowsza odsłona Serato DJ przynosi ze sobą również nowy, lepszy sampler, potrafiący obsłużyć cztery banki po osiem sampli każdy. Funkcja mapowania MIDI doczekała się nowego, bardziej funkcjonalnego panelu edycji. Wprowadzono też wsparcie dla zaprezentowanego niedawno kontrolera Roland DJ-808 oraz szereg pomniejszych zmian i usprawnień. Więcej informacji na temat ostatniej aktualizacji znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Serato.