Serato DJ 1.8 już dostępne

Serato DJ 1 8Firma Serato wyraźnie zwiększyła ostatnio intensywność prac nad rozwojem swojego flagowego oprogramowania, co widać chociażby po tempie w jakim publikowane są kolejne aktualizacje. Najnowsza z nich, oznaczona numerem 1.8, wprowadziła kilka długo wyczekiwanych usprawnień.

Jedną z najważniejszych nowości wprowadzonych w ostatniej aktualizacji jest możliwość automatycznego rozpoznawania tonacji utworów, co znacznie ułatwia tak zwane miksowanie harmoniczne. Działanie tej funkcji opisano szczegółowo w poniższym poradniku.

Posiadacze płatnego rozszerzenia Pitch n Time mogą dodatkowo skorzystać z funkcji ręcznej bądź automatycznej zmiany tonacji utworu, dzięki której możliwe staje się harmoniczne miksowanie utworów, które w normalnych warunkach nie pasowałyby do siebie.

Kolejną godną uwagi nowością jest możliwość swobodnego mapowania „głównych” kontrolerów, co pozwala użytkownikom lepiej dostosować ich działanie do własnych potrzeb. Do niedawna taka funkcja istniała tylko w przypadku dodatkowych urządzeń.

Aktualizacja do wersji 1.8 dodała też wsparcie dla kilku nowych urządzeń, takich jak miksery Pioneer DJM-S9 i Rane MP2015, oraz wprowadziła szereg pomniejszych usprawnień i poprawek. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Serato.