Serato DJ 1.7 już dostępne

Serato 1.7Gdy niemal równo miesiąc temu firma Serato uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie następnej dużej aktualizacji swojego flagowego oprogramowania DJ-skiego użytkownicy podeszli do tych wieści z dość mieszanymi uczuciami. Z jednej strony nowe możliwości prezentowały się całkiem ciekawie, z drugiej strony konieczność płacenia za dodatkowe funkcje to coś, z czym nadal trudno się pogodzić (mimo iż nie jest  to już, niestety, żadna nowość). Teraz aktualizacja do wersji 1.7 jest już dostępna, dzięki czemu każdy użytkownik Serato DJ może przekonać się na własnej skórze co spowodowało tyle zamieszania.

Najciekawszą nowością wprowadzoną w wersji 1.7 jest oczywiście FLIP, czyli funkcja pozwalająca nam nagrywać i zapętlać sekwencje odpalanych punktów Cue, co może okazać się całkiem przydatne zarówno do wykonywania prostych edycji utworów z naszej biblioteki (wydłużanie intra, omijanie zwrotek, etc.) jak i podczas występów na żywo. Niestety, jak już wcześniej wspomniałem za dodatek ten należy zapłacić 29 dolarów.  Drugim płatnym dodatkiem wprowadzonym w nowej aktualizacji jest DVS Expansion Pack, umożliwiający wykorzystanie kart dźwiękowych wbudowanych w wybrane kontrolery (jak na razie Denon DJ MC6000MK2, Numark N4 i Pioneer DDJ-SX2) do obsługi płyt z kodem czasowym. Funkcja ta kosztować nas będzie jednak 99 dolarów.

Jeśli zaś chodzi o darmowe zmiany to najważniejszą z nich jest z pewnością nowy MIDI Mapping Panel, czyli narzędzie znacznie zwiększające możliwości mapowania dodatkowych kontrolerów. Zoptymalizowano też działanie biblioteki, która od teraz może poradzić sobie z pięciokrotnie większą bazą danych niż miało to miejsce w poprzednich edycjach programu. Dodano też możliwość współpracy z kilkoma nowymi kontrolerami, takimi jak Numark NV, Pioneer DDJ-SX2 czy Akai Pro AFX. Oprócz tego wprowadzono cały szereg drobnych zmian i naprawiono sporo pomniejszych błędów.

Więcej informacji na temat najnowszej aktualizacji znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Serato.