Serato DJ 1.7.6 wprowadza pełne wsparcie dla interfejsu Denon DJ DS1

serato denonOsoby śledzące uważnie poczynania firmy Serato z pewnością zauważyły już, że w ciągu ostatnich miesięcy skupiła się ona głównie na zwiększaniu liczby interfejsów audio wspieranych przez oprogramowanie Serato DJ. Aktualizacja 1.7.4 wprowadziła możliwość korzystania z interfejsów wbudowanych w popularne miksery takie jak DJM-900 Nexus czy Xone DB:2. Wersja 1.7.5 dodała zaś do listy nowy produkt firmy Rane – TTM57mkII.

Dziś udostępniona została kolejna aktualizacja, oznaczona numerem 1.7.6, która przyniosła ze sobą wsparcie dla kompaktowego interfejsu DS1 autorstwa firmy Denon DJ (a także standardowy zestaw „pomniejszych poprawek i usprawnień”, praktycznie niezauważalnych dla większości użytkowników). Urządzenie te zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu DJ-om niezbędnego minimum sprzętowego potrzebnego do rozpoczęcia przygody z systemami DVS. Interfejs został więc wyposażony jedynie w cztery pary złączy RCA (2 x wejścia i 2 x wyjścia), złącze USB, przełącznik CD/Phono, śrubę uziemiającą oraz diode sygnalizacyjną. Mimo iż zestaw ten może prezentować się dość ubogo na tle bardziej rozbudowanych konkurentów, to jednak nie da się ukryć, że w zupełności powinien on wystarczyć dla znacznej większości użytkowników, zarówno tych początkujących jak i bardziej zaawansowanych.

Więcej informacji na temat interfejsu DS1 znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Denon DJ. Niestety, w chwili obecnej nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy urządzenie te trafi do sprzedaży, ani ile będzie wynosiła jego sugerowana cena (różne źródła wahają się między $299 a $399). Aktualizację programu Serato DJ do wersji 1.7.6 można pobrać z oficjalnej strony firmy Serato.