Serato DJ 1.7.5 – wsparcie dla TTM57 mkII i promocja dla nowych użytkowników

Serato DJDokładnie tydzień temu pisaliśmy o aktualizacji programu Serato DJ do wersji 1.7.4, która przyniosła ze sobą takie nowości jak funkcję Beat Jump, obsługę plików MP3+G, Master FX we wtyczce Video czy wsparcie dla popularnych klubowych mikserów. Już dziś w sieci pojawiła się jednak kolejna aktualizacja, tym razem oznaczona rzecz jasna numerem 1.7.5.

Niestety, najnowsza wersja aplikacji nie przyniosła ze sobą tylu ciekawych usprawnień co jej poprzedniczka. Jedyną zauważalną nowością jest tu pełne wsparcie dla miksera Rane TTM57 mkII, będącego następcą jednego z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych przez użytkowników programu Serato Scratch Live. Urządzenie te doczekało się zresztą ostatnio całkiem sympatycznego nagrania promocyjnego, za stworzenie którego odpowiadał zespół Keys N Krates.

Aktualizacja do wersji 1.7.5 dostępna jest do pobrania na oficjalnej stronie firmy Serato. Przed pobraniem jej warto jednak pamiętać o tym, że wraz z wersją 1.7.4 oprogramowanie Serato DJ zakończyło wsparcie dla OSX lion 10.7, dlatego też nie zaleca się instalowania go na komputerach działających pod kontrolą tego systemu.

Dużo ciekawszą nowością jest za to promocja skierowana do posiadaczy programu Serato DJ Intro, którzy mogą obecnie wykupić upgrade do pełnej wersji aplikacji za $90 zamiast $129. Jeśli więc od jakiegoś czasu zastanawialiście się nad przejściem na „wyższy poziom Serato”, teraz nadarzyła się dobra okazja by zrealizować ten plan. Wszystko wskazuje na to, że promocyjna cena utrzyma się jeszcze przez tydzień. Więcej informacji na ten temat, wraz z listą kontrolerów współpracujących z programem Serato DJ, znajdziecie tutaj.