Serato DJ 1.7.4 już dostępne

Serato DJ

W zeszłym miesiącu firma Serato ogłosiła, że jej flagowe oprogramowanie DJ-skie już niedługo doczeka się kolejnej aktualizacji, przynoszącej ze sobą zarówno nowe funkcje jak i wsparcie dla kolejnych urządzeń. Teraz, po kilku tygodniach otwartych testów beta, wersja 1.7.4 została wreszcie udostępniona oficjalnie.

Najważniejszą nowością wprowadzoną w w najświeższej wersji programu jest pełne wsparcie dla kilku popularnych klubowych mikserów: Pioneer DJM-850 i DJM-900 Nexus oraz Allen & Heath Xone:DB2, DB4 i świeżutkiego 43c. Posiadacze wspomnianych modeli którzy zakupią pełną wersję programu Serato DJ oraz rozszerzenie DVS (lub nowy zestaw Serato Club Kit, zawierający w sobie oba wspomniane produkty) będą mogli wykorzystać wbudowane w nie interfejsy audio do obsługi płyt z kodem czasowym. Do listy kontrolerów oficjalnie wspieranych przez program Serato DJ dołączył zaś Xone:K1.

Jeśli zaś chodzi o nowe funkcje to najważniejszą z nich jest bez wątpienia Beat Jump, czyli możliwość płynnego przewijania utworów o z góry ustaloną wartość rytmiczną, której brak w profesjonalnym programie dziwił większość użytkowników. Sposób działania nowej funkcji szczegółowo wyjaśniono w poniższym nagraniu instruktażowym.

Kolejna ważna nowość skierowana jest do użytkowników rozszerzenie Serato Video, którzy zyskali możliwość korzystania z tzw. Master FX, czyli efektów działających na główne wyjście wideo, a nie tylko na wybrane kanały.

Jako swego rodzaju ciekawostkę można zaś potraktować wsparcie dla plików mp3+g, formatu służącego do odtwarzania utworów muzycznych wzbogaconych o wyświetlające się teksty piosenek, czyli popularnego Karaoke. Tutaj także zadbano o materiał instruktażowy wyjaśniający sposób działania nowej funkcji.

Oprócz wspomnianych powyżej nowości dodano też całą masę pomniejszych usprawnień i poprawek, których pełną listę znajdziecie tutaj. Aplikacja Serato DJ 1.7.4 dostępna jest do pobrania na oficjalnej stronie firmy Serato.