Serato DJ 1.6 już dostępne

serato dj 1 6Gdy we wrześniu zeszłego roku firma Serato ogłosiła, że oprogramowanie Serato Scratch Live zostanie już niedługo wchłonięte przez nieco młodsze Serato DJ, wszyscy wiedzieliśmy, że na pełne domknięcie tego procesu przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. W końcu jednak nadszedł dzień w którym można śmiało powiedzieć, że Serato DJ oferuje już wszystko to co znaleźć można było w SSL, a nawet o wiele więcej.

Najnowsza aktualizacja oznaczona numerkiem 1.6 przynosi bowiem pełne wsparcie dla mikserów i systemów DVS firmy Rane (a konkretniej: Sixty-One, Sixty-Two i Sixty-Eight, oraz SL2, SL3 i SL4). Oznacza to więc, że od teraz niemal wszyscy dotychczasowi użytkownicy oprogramowania Serato Scratch Live mogą wykorzystać swoje ulubione „zabawki” w połączeniu z Serato DJ.

Najnowsza aktualizacja przynosi również dwa nowe zestawy efektów, kilka nowych funkcji (w tym kwantyzację oraz możliwość nazywania punktów Cue) oraz pełne wsparcie dla kontrolerów Reloop Terminal Mix 8, Denon DJ MC6000 MK2, Numark V7 oraz Pioneer DDJ-SZ. Brakuje za to jakichkolwiek informacji dotyczących poprawy działania programu Serato DJ na komputerach działających pod kontrolą systemu Windows 8. Mimo iż na liście naprawionych błędów znalazło się kilka pozycji powiązanych z tym tematem, to jednak wszystko wskazuje na to, że wbrew krążącym po sieci plotkom najnowsza aktualizacja nie rozwiązuje do końca wszystkich problemów z wspomnianym systemem.

Aktualizacja dostepna jest do pobrania za darmo na oficjalnej stronie programu.