Serato DJ – Pierwsza Aktualizacja

Firma Serato udostępniła wczoraj pierwszą aktualizację dla swojego najnowszego programu Serato DJ. W ramach krótkiego przypomnienia: do końca pierwszego kwartału 2013 Serato wypuszczać będzie kolejne aktualizacje dodające wsparcie dla wybranych kontrolerów. Na pierwszy ogień poszły w tym przypadku modele Numark Mixtrack Pro, Pioneer DDJ Ergo oraz Denon DJ MC2000. Oczywiście nie zabrakło również nowości dla dotychczasowych użytkowników, czyli szczęśliwych posiadaczy kontrolera Pioneer DDJ-SX, bo do wczoraj tylko z nim współpracował nowy program Serato.

Dodano tryb Stutter Play (przypominający pracę tradycyjnych CDJ) aktywowany w kontrolerze DDJ-SX po wciśnięciu przycisków SHIFT i PLAY. Co ciekawe, mimo iż tej funkcji brakowało w wersji 1.0 to była ona wymieniona w instrukcji, co spowodowało dośc szybki odzew od małęj, acz szybko reagującej grupy zainteresowanych internautów. DOdano również funkcję Reloop/Exit oraz podświetlenie przycisków FX informujące on tym czy dany efekt jest włączony. Poprawiono również zakres działania pokrętła Master Gain. Od teraz będzie ono miało zakres +/- 12 dB. Oprócz tego, jak to zwykle bywa w przypadku aktualizacji, poprawiono kilka pomniejszych błędów takich jak sposób zapisu decków w historii, nabijanie tempa na nieaktywny deck czy zawieszanie się programu w trakcie prób wyjścia po analizie utworów.

Aktualizacja jest darmowa dla dotychczasowych użytkowników programu Serato Itch. Użytkownicy programu Serato Intro będą musieli zapłacić za nią 199 dolarów. Przez jakiś czas do aktualizacji dołączona będzie za darmo wtyczka Serato Video pozwalająca na wykorzystywanie programu do tworzenia wizualizacji. Więcej informacji na stronie http://serato.com/dj