Serato DJ 1.1.2: Wsparcie dla kontrolerów Numark NS6, Vestax VCI‑400 i Pioneer DDJ‑WeGO

Po kilku miesiącach czekania posiadacze wymienionych w tytule kontrolerów doczekali się w końcu pełnego wsparcia programu Serato DJ. Najbardzie zadowoleni powinni być posiadacze kontrolera Numark NS6.  Kontroler ten jest pierwszym urządzeniem spośród tych stworzonych z myślą o współpracy z programem ITCH, które dostaje możliwość pracy z programem Serato DJ. Aktualizacja dla posiadaczy tego kontrolera będzie darmowa. Pozostali będą musieli zapłacić za nią $129 lub $199 w wersji obsługującej pliki wideo.

Oczywiście wsparcie dla nowej partii kontrolerów to nie jedyna zmiana wprowadzona w nowej aktualizacji. Dodano również funkcję autoplay oraz funkcję wyświetlania tylko aktywnych decków w kontrolerach mogących obsługiwać cztery wirtualne odtwarzacze. Naprawiono też całą masę pomniejszych błędów, takich jak chwilowe wyciszenia kontrolera DDJ-SX czy problemy z obsługą plików w formacie FLAC.

Następna aktualizacja programu Serato DJ pojawi się prawdopodobnie na wiosnę i przyniesie wsparcie dla kontrolerów Numark NS7, Numark V7, Pioneer DDJ-S1, Vestax VCI-300, Vestax VCI-380 i Novation Twitch (a przynajmniej dla części z nich).  Kontrolery aktualnie obsługiwane przez program Serato Dj to:

Denon DJ MC2000
Numark MixTrack Pro
Numark MixTrack Pro II
Numark NS6
Pioneer DDJ‑ERGO
Pioneer DDJ‑SX
Pioneer DDJ‑WeGO
Reloop Terminal Mix 4
Reloop Terminal Mix 2
Vestax VCI‑400

Więcej informacji na stronie http://serato.com/dj/downloads/1.1.2/releasenotes