Ruszyła przedsprzedaż polskiego sekwencera SEQ

O polskiej firmie Polyend zrobiło się głośno kilka miesięcy temu za sprawą PERC – nietuzinkowego automatu perkusyjnego, potrafiącego grać na akustycznych bębnach. Niedawno na ich oficjalnej stronie rozpoczęła się przedsprzedaż kolejnego produktu – SEQ.

Pod powyższą nazwą kryje się hardware’owy sekwencer krokowy, mogący zarówno współpracować z komputerem, jak i samodzielnie sterować zewnętrznymi modułami brzmieniowymi i instrumentami. Większą część górnego panelu urządzenia pokrywa siatka 256 przycisków (8 rzędów po 32), za pomocą której możemy programować sekwencje dźwięków (w pamięci SEQ można zapisać ich aż 256). Obok niej znajdziemy sześć pokręteł, służących do sterowania parametrami całej sekwencji lub poszczególnych kroków,osiem przycisków funkcyjnych oraz niewielki wyświetlacz. Na tylnej krawędzi urządzenia znalazło się miejsce dla czterech pięciopinowych złączy MIDI (In, Thru i 2 x Out), złącza USB oraz wejścia na przełącznik nożny. Obudowa sekwencera została wykonana z drewna dębowego i aluminium.

Niestety, jak to zwykle bywa z tego typu niszowymi projektami produkowanymi na małą skalę, cena SEQ nie należy do najniższych. Osoby chcące zamówić sekwencer w przedsprzedaży zapłacą za niego 5089 zł. Pierwsze egzemplarze powinny trafić do szczęśliwych nabywców przed końcem kwietnia. Więcej informacji na temat SEQ znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Polyend.