Sensel Morph już w sprzedaży

Sensel Morph to prosty, minimalistyczny kontroler, którego produkcja została sfinansowana dwa lata temu za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Teraz urządzenie to trafiło oficjalnie do sprzedaży.

Sensel Morph ma postać panelu dotykowego o wymiarach 240 x 169,5 mm, będącego w stanie rozpoznawać miejsce i siłę nacisku każdego palca (lub innego obiektu) z osobna. Kontroler może być wykorzystywany samodzielnie lub z jedną z 10 opcjonalnych nakładek, pozwalających zastąpić gładką powierzchnię m.in. padami lub płaskimi klawiszami. Użytkownik może też samodzielnie zaprojektować nakładkę i wydrukować ją na drukarce 3D, a następnie wykorzystać specjalne oprogramowanie do przypisania interesujących go komunikatów MIDI do odpowiednich obszarów panelu dotykowego.

Warto jednak zaznaczyć, że Sensel Morph nie był projektowany wyłącznie z myślą o muzykach. Wśród gotowych nakładek znalazły się też takie zaprojektowane z myślą o obsłudze programów graficznych, edytorów wideo czy gier komputerowych.

Sensel Morph dostępny jest do nabycia na oficjalnej stronie producenta, a jego cena wynosi $299. Dodatkowe nakładki kosztują zaś $35.