Nadchodzi druga edycja SeaZone – jednej z największych polskich imprez branży muzycznej

Lato to okres, w którym kalendarium polskich imprez branżowych zwykle wypełnia się różnorakimi warsztatami, targami, konferencjami i prezentacjami sprzętu. Jednym z najciekawszych nadchodzących wydarzeń tego typu jest SeaZone, które rozpocznie się już 8 czerwca w Sopocie.

Wspomniana impreza, jak twierdzą sami organizatorzy, stara się odejść od przestarzałego modelu targowego, zastępując go bardziej nowoczesną formą edukacyjno-prezentacyjną. Jedną z głównych atrakcji imprezy będą więc wykłady i warsztaty, prowadzone przez artystów, managerów, właścicieli wytwórni muzycznych, organizatorów imprez i inne osoby związane z szeroko pojętą branżą muzyczną. Zakres poruszanych tematów będzie więc naprawdę bogaty i różnorodny, poczynając od praktycznych porad dotyczących używania różnego rodzaju oprogramowania (m.in. Ableton Live, Serato DJ) i sprzętu (m.in. syntezatory analogowe i cyfrowe, produkty marki Pioneer DJ), idąc przez lekcje marketingu dla niezależnych muzyków a kończąc na sposobach na pozyskiwanie funduszy na organizację imprez. Wśród zaproszonych gości znaleźli się zarówno nasi rodzimi specjaliści (m.in. Maciej Polański, Piotr Kardas, Steve Nash, DJ Eprom, Novika, Catz 'n Dogz, Kuba Sojka i Adam Milwiw-Baron) jak i prelegenci z zagranicy (m.in. Saytek, Rob Anderson, Chris Calcutt, JC Concato i Jack Bridges). Poniższa grafika prezentuje przegląd wybranych warsztatów, wykładów i konferencji. Pełny terminarz znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Drugim ważnym elementem SeaZone są prezentacje sprzętu, organizowane przy współpracy sklepu DJ Shop, które rozpoczną się 9 czerwca. W hali Sopot Centrum będzie można obejrzeć i samodzielnie przetestować produkty ponad czterdziestu różnych firm (ich dokładny spis znajdziecie na grafice poniżej). Co ważne, wstęp na tą część imprezy będzie bezpłatny.

Po zakończeniu wykładów, warsztatów i prezentacji sprzętów na uczestników SeaZone czekać będzie również całkiem atrakcyjna część rozrywkowa w postaci serii koncertów i imprez klubowych, na których wystąpią m.in. O.S.T.R, Sonar Soul, WÜ, Low Roar i Ted Nemeth. Pełną listę artystów i imprez towarzyszących, a także cennik karnetów oraz biletów na pojedyncze imprezy, znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia. Zachęcam też do obejrzenia poniższego materiału wideo, podsumowującego ubiegłoroczną edycję SeaZone.