SampleScience Player v1 – darmowy rompler z brzmieniami 200 instrumentów

Firma SampleScience ma w swojej ofercie kilka naprawdę ciekawych darmowych produktów, wśród których znajdziemy wirtualne instrumenty i paczki sampli. Najnowszym z nich jest SampleScience Player v1 – rozbudowany rompler, dający dostęp do brzmień 200 różnych instrumentów.

SampleScience Player v1 bazuje na próbkach z domeny publicznej lub udostępnianych na licencji Creative Commons. Oferowane przez niego brzmienia podzielone zostały na czternaście kategorii, wśród których znajdziemy m.in. instrumenty klawiszowe, smyczki, basy, gitary, wokale i instrumenty perkusyjne. Użytkownik może sterować takimi parametrami wtyczki jak obwiednia ADSR, głośność, panorama, wysokość dźwięku oraz glide (ten ostatni tylko w trybie monofonicznym). Instrument wyposażono też w prosty pogłos, EQ oraz LFO mogące modulować dowolny parametr.

SampleScience Player v1 dostępny jest w wersjach VST i AU. Można go pobrać za darmo z oficjalnej strony firmy SampleScience. Istnieje też możliwość dobrowolnego zapłacenia za niego dowolnej kwoty.