Traktor Kontrol S8 już dostępny

Traktor Kontrol S8Jeśli przez ostatnie tygodnie czekaliście z niecierpliwością na moment, w którym będziecie mogli wydać ciężko zarobione pieniądze na najnowsze dziecko firmy Native Instruments, to z pewnością ucieszy was fakt iż wspomniane urządzenie pojawiło się już do nabycia nie tylko na oficjalnej stronie producenta, ale też w wybranych polskich sklepach muzycznych.

Krótkie przypomnienie dla osób, którym umknęły wcześniejsze informacje dotyczące tego urządzenia: Traktor Kontrol S8 to nowy „flagowiec” od Native Instruments, będący wyraźną odpowiedzią na wypuszczony niedawno na rynek model Numark NV. Cechą charakterystyczną tego kontrolera, podobnie jak w przypadku wspomnianego konkurenta, są dwa wbudowane kolorowe wyświetlacze, znacznie ułatwiające pracę bez korzystania z ekranu komputera. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Projektanci Kontrol S8 postanowili bowiem odejść od „tradycyjnej” formy DJ-ingu w kierunku romansu z Live-Actem, czego efektem jest brak kół JOG i większy nacisk na obsługę funkcji Remix Decks w programie Traktor.

Oficjalna cena podawana przez producenta wynosi 1199 euro, czyli około 5000 zł. W większości polskich sklepów można go jednak nabyć za około 200 zł taniej. Więcej informacji na temat kontrolera Traktor S8 znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.