Rozkład Jazdy: Maj/Czerwiec 2015

MiastoWstyd się przyznać, ale przez ostatnie kilka miesięcy naprawdę zaniedbaliśmy nasze kontrolerystyczne kalendarium, pozwalając mu przez większość czasu świecić pustkami. Majowy wysyp wszelkiej maści imprez, warsztatów, prezentacji sprzętu i konkursów to jednak świetna okazja by przywrócić je do życia.

Przy okazji postanowiliśmy też ruszyć z nowym cyklem „Rozkład Jazdy”, którego pierwszą odsłonę czytacie właśnie w tej chwili. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem stanie się on miejscem w którym co jakiś czas będziemy przybliżać wam krótki przegląd nadchodzących konkursów, warsztatów, prezentacji sprzętu, targów muzycznych i wszystkich innych imprez które mogą zainteresować osoby zajmujące się DJingiem, Live Actem lub produkcją muzyki.

WARSZTATY I PREZENTACJE SPRZĘTU

Jak nietrudno było przewidzieć większość imprez tego typu zaplanowanych na najbliższe tygodnie odbywać się będzie w stolicy. Już jutro – 16 maja – wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w darmowych warsztatach DJ-skich organizowanych w ramach Afterparty po Warszawskich Juwenaliach. Podczas otwartych zajęć prowadzonych przez Kontrollshop omówione zostaną nie tylko podstawy sztuki miksowania muzyki zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Każdy zainteresowany będzie mógł też spróbować swoich sił na stanowiskach wyposażonych w gramofony z systemem DVS oraz kontrolery MIDI. Na czwartek 21 maja zaplanowano zaś dwa konkurujące ze sobą spotkania. Pierwsze z nich to Otwarte Warsztaty DJ-skie w Sezonie, które poprowadzi ekipa WSDJ Studio. Osoby odwiedzające imprezę będą miały okazję samodzielnie przetestować odtwarzacze i kontrolery firm Pioneer i Numark. Tego samego dnia w klubokawiarni Znajomi Znajomych odbędzie się natomiast Jedenaste spotkanie z serii Miasto Pełne Dźwięków które poprowadzi ekipa Akademii Dźwięku. Uczestnicy spotkania będą mogli między innymi poznać odpowiedź na trudne pytanie – „Tłuste bity, grube bębny – jak to przetłumaczyć na język miksu?” – a także zapoznać się bliżej z produktami takich firma jak Moog, Akai, Nord i Waldorf. Dwa dni później, czyli 23 maja we wrocławskim klubie Bezsenność odbędzie się spotkanie z serii Red Bull Szkoła Dźwięku podczas którego swoje podejście do kwestii produkcji muzyki przedstawi Michał „Sir Michu” Kożuchowski – polski producent muzyczny mający na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Tede, Numer Raz, Tetris czy PabloPavo.

KONKURSY

Nadchodzący weekend będzie bez wątpienia pracowitym okresem dla osób marzących o tym, by wystąpić na następnej edycji festiwalu Audioriver. W najbliższą niedzielę kończy się bowiem termin nadsyłania setów DJskich/Live Actów na konkurs organizowany przy współpracy z serwisem Mixcloud w którym główną nagrodą będzie możliwość zagrania na jednej ze scen festiwalu. Do 26 maja można natomiast nadsyłać zgłoszenia do konkursu na remix utworu „Hey Mama” David’a Guetta, w którym wygrać można między innymi kontroler DJ-ski Numark NV oraz klawiaturę sterującą Akai Professional Advance 25. Równie ciekawie prezentują się nagrody jakie można wygrać w wiosennym konkursie dla producentów muzycznych organizowanym przez Akademię Dźwięku. Oprócz oprogramowania firmy Ableton i kontrolerów marki Akai Professional można w nim bowiem zgarnąć również ponad 1000 zł nagrody pieniężnej. Zadaniem w konkursie jest nagranie utworu wykorzystującego próbki dźwiękowe zarejestrowane na terenie stacji technicznej warszawskiego Metra. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 czerwca. Organizatorem ostatniego konkursu jest natomiast Kontrollshop, który oferuje zwycięzcy możliwość nabycia kontrolera Numark Mixtrack Pro 2 za symboliczną złotówkę. Jedyne co trzeba zrobić to umieścić w sieci krótkie, trwające najwyżej minutę nagranie wyjaśniające dlaczego to właśnie wy powinniście otrzymać wspomniane urządzenie. Termin nadsyłania prac konkursowych mija 10 czerwca.

I to by było tyle na dziś. Jeśli wiecie o jakichś wydarzeniach mogących zainteresować czytelników naszego serwisu bądź też sami je organizujecie poinformujcie nas o nich pisząc na adres kalendarium@kontroleryzm.pl.