Rozkład Jazdy: Czerwiec/Lipiec 2015

Efektura

Początek sezonu wakacyjnego to jak zwykle okres obfitujący we wszelkiej maści spotkania, warsztaty i prezentacje skierowane do DJ-ów i producentów muzycznych. Poniżej znajdziecie krótki przegląd najciekawszych wydarzeń tego typu na które warto zwrócić uwagę w trakcie nadchodzących tygodni.

Warsztaty i prezentacje sprzętu

Najwięcej okazji do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach muzycznych będą mieli jak zwykle mieszkańcy stolicy. Już w najbliższy czwartek w klubokawiarni Znajomi Znajomych odbędzie się dwunaste spotkanie z serii Miasto Pełne Dźwięków, organizowane jak zwykle przez szkołę muzyczną Akademia Dźwięku. Głównym tematem tych darmowych, otwartych warsztatów będzie tym razem kreatywne wykorzystanie sampli otoczenia. Spotkanie poprowadzi Mateusz Telega, certyfikowany trener programu Ableton Live. Ledwie dwa dni później w warszawskim studiu Efektura (którego gościnne progi widać na zdjęciu powyżej) odbędą się Warsztaty z Miksu i Masteringu prowadzone przez Macieja Polańskiego z Musoneo. W chwili gdy piszę te słowa na liście uczestników zostało już tylko pięć wolnych miejsc, więc jeśli jesteście zainteresowani warto się pośpieszyć. 25 czerwca w Klubie Sezon odbędzie się zaś kolejna edycja Otwartych warsztatów DJ-skich nad Wisłą, organizowanych przez WSDJ Studio. Tym razem obok stoisk firm produkujących sprzęt DJ-ski i wykładów poświęconych sztuce miksowania muzyki znajdziemy również dodatkowe stoisko poświęcone produkcji muzyki elektronicznej za pomocą programu FL Studio. Lipiec rozpoczynie się od trzydniowej imprezy Dj’s Day – otwartych targów sprzętu DJ-skiego połączonych ze zlotem miłośników sztuki miksowania muzyki. Odwiedzający bedą mogli zapoznać się z ofertą takich firm ja Alesis, American Audio, Denon, Focusrite, Novation, Numark czy Reloop. W programie imprezy przewidziano też występy wielu polskich DJ-ów. W dniach 11 i 12 lipca odbędą się pierwsze dwudniowe warsztaty z miksu i masteringu organizowane przez Musoneo. Miejscem szkolenia będzie ponownie warszawskie studio Efektura.

Konkursy

Niestety, jeśli chodzi o konkursy to początek sezonu wakacyjnego nie prezentuje się jak na razie zbyt obficie. W chwili gdy pisze te słowa na horyzoncie widać zaledwie dwa wydarzenia tego typu – a mówiąc konkretniej, dwie kolejne edycje akcji „Zagraj w Temacie, Usłysz się w Czwórce”. W obu przypadkach zadaniem konkursowym jest nagranie trwającego godzinę setu Dj-skiego lub Live Actu, a nagrodami przewidzianymi dla zwycięzców są możliwość zagrania na jednej z imprez z cyklu „Zaraz się wyda w Temacie” i publikacja zwycięskich miksów na falach radia Czwórka. Oba konkursy różnią się między sobą wyłącznie terminem deadline’u oraz datą imprezy na której wystąpią zwycięzcy. W pierwszym przypadku zgłoszenia należy nadesłać do 28 czerwca a występ odbędzie się 10 lipca. W drugim przypadku termin nadsyłania nagrań mija 26 lipca, natomiast zwycięzca wystąpi 7 sierpnia.

I to by było tyle na dziś. Jeśli wiecie o jakichś wydarzeniach mogących zainteresować czytelników naszego serwisu bądź też sami je organizujecie poinformujcie nas o nich pisząc na adres kalendarium@kontroleryzm.pl lub zostawiając komentarz pod tym tekstem lub powiązanym z nim postem w serwisie Facebook.