Pharrell Williams został dyrektorem kreatywnym w firmie ROLI

Firma ROLI zdołała na przestrzeni kilku ostatnich lat przekształcić się z niszowego producenta nietypowych klawiatur sterujących w rozpoznawalną markę kojarzoną z innowacyjnymi rozwiązaniami. Wczoraj na jej oficjalnym blogu pojawił się wpis informujący, że do jej zespołu dołączył Pharrell Williams, który obejmie w nim rolę dyrektora kreatywnego.

Pharrell Williams to amerykański producent muzyczny i wokalista, znany zarówno ze swoich solowych utworów jak i współpracy z takimi artystami jak Daft Punk, Jay-Z i Snoop Dogg. Pierwszym efektem jego współpracy z firmą ROLI jest nowa paczka sampli dostępna dla użytkowników aplikacji NOISE, stanowiąca dekonstrukcję jego największego przeboju – „Happy”.

Według oficjalnego oświadczenia firmy ROLI, Pharrell będzie miał znaczący wkład w projektowanie kolejnej generacji jej produktów, które będą stanowić rozwinięcie pomysłów zaprezentowanych w kontrolerach z serii Seaboard i Blocks. Jak słusznie zauważył Peter Kirn z serwisu CDM, rola nowego dyrektora kreatywnego może jednak sięgać o wiele dalej. Pharrell Williams może bowiem stanowić także swego rodzaju pomost pomiędzy firmą ROLI a środowiskiem gwiazd z czołówek list przebojów. Niewykluczone więc, że już niedługo użytkownicy produktów firmy ROLI, a zwłaszcza aplikacji NOISE, zyskają dostęp do wielu nowych paczek sampli i presetów, bazujących na przebojach znanych artystów.