Roland Verselab MV-1 – przenośna stacja robocza do produkcji muzyki

Firma Roland zaprezentowała dziś oficjalnie Verselab MV-1 – swoją nową przenośną stację roboczą do produkcji muzyki. Urządzenie ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Verselab MV-1 to niewielkie kompaktowe urządzenie mogące działać zarówno jako w pełni autonomiczna stacja robocza jak i jako kontroler dla aplikacji Zenbeats zainstalowanej na komputerze, tablecie lub smartfonie. Na jego wyposażeniu znajdziemy m.in. szesnaście dużych padów, sekwencer wzorowany na kultowych automatach perkusyjnych firmy Roland, interfejs audio z przedwzmacniaczem mikrofonowym i zasilaniem fantomowym, interfejs MIDI, pokładową bibliotekę sampli i brzmień oraz zestaw wbudowanych efektów.

Firma Roland promuje Verselab MV-1 jako produkt skierowany głównie do wokalistów i raperów poszukujących narzędzia pozwalającego w łatwy i szybki sposób wyprodukować podkład muzyczny i dograć do niego swój wokal. Urządzenie ma cechować się prostym i intuicyjnym sposobem obsługi oraz funkcjami mającymi ułatwić tworzenie piosenek (np. funkcją automatycznego generowania akordów). Poniższe nagranie prezentuje proces tworzenia utworu od początku do końca za pomocą Verselab MV-1.

Verselab MV-1 ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Cena sugerowana przez producenta wyniesie 700 USD. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Roland.