Roland prezentuje TR-8S

W 2014 roku firma Roland wprowadziła na rynek serię Aira, w skład której wchodziły trzy elektroniczne instrumenty muzyczne wzorowane na jej klasycznych produktach, lecz wykorzystujące nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich był automat perkusyjny Aira TR-8, który już niedługo doczeka się nowej, ulepszonej wersji.

TR-8S oprócz kosmetycznych zmian w wyglądzie przyniesie ze sobą kilka funkcji, których bardzo brakowało w poprzedniej wersji. Oprócz znanej z TR-8 możliwości symulowania brzmienia klasycznych automatów perkusyjnych firmy Roland (m.in. kultowych modeli 808 i 909) znajdziemy w nim też wreszcie opcję korzystania z własnych sampli (niestety, tylko za pośrednictwem karty SD, bez możliwości nagrywania ich bezpośrednio przez wejście audio). W nowym modelu dodano też funkcję nagrywania automatyzacji, wprowadzono dodatkowe wyjścia audio oraz zwiększono liczbę dostępnych efektów, dodając do nich miedzy innymi overdrive, distortion, phaser, flanger, bit crusher i różne rodzaje filtrów.

Automat perkusyjny TR-8S trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie 699 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Roland.