Roland zapowiada TR-08 i SH-01A


Rok temu firma Roland zaczęła wprowadzać do swojej oferty odświeżone, cyfrowe wersje swoich najsłynniejszych analogowych produktów. Na pierwszy ogień poszły kultowe TR-909 i TB-303. Teraz przyszła pora na dwa kolejne urządzenia: TR-808 i SH-101, które już niedługo również doczekają się nowych wcieleń.

TR-08 i SH-01A, bo takie nazwy nosić będą odświeżone wersje wspomnianych urządzeń, będą o wiele mniejsze od swoich pierwowzorów i umożliwią zasilanie za pośrednictwem USB lub 4 baterii AA. Rozłożenie poszczególnych elementów oraz sposób obsługi pozostaną jednak możliwie wierne oryginałom. Jedyne różnice wynikać będą z wprowadzenia nowych funkcji, które znacznie usprawnią obsługę obu urządzeń. TR-08 otrzyma m.in. wbudowany kompresor i większą maksymalną rozdzielczość kroków, zaś SH-01A zostanie wyposażony w cztery głosy (z opcjonalnym trybem monofonicznym), usprawniony sekwencer i możliwość zapisywania w pamięci presetów stworzonych przez użytkownika. Mimo iż oba urządzenia będą w pełni cyfrowe, to jednak producent zapewnia, iż dzięki wykorzystaniu autorskiej technologii ACB (Analog Circuit Behavior) będą one w stanie wiernie odtworzyć brzmienie oryginalnych modeli.

Niestety, jak na razie firma Roland nie zdradziła jeszcze oficjalnej daty premiery ani cen TR-08 i SH-01A. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.