Wirtualna wycieczka po muzeum firmy Roland

Japońska firma Roland, będąca jednym z czołowych producentów elektronicznych instrumentów muzycznych, została założona w 1972 roku. Od tamtego czasu wypuściła na rynek ogromną liczbę rozmaitych produktów, w tym kilka, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii muzyki elektronicznej. Większość z nich można obejrzeć w specjalnym muzeum, mieszczącym się w mieście Hamamatsu.

Osoby, które chciałyby zobaczyć wspomniany obiekt bez ruszania się z domu, mogą zwiedzić muzeum Rolanda wirtualnie, korzystając z jednej z dwóch dostępnych opcji. Pierwszą z nich jest film opublikowany niedawno na oficjalnym kanale firmy Roland w serwisie Youtube. Materiał został nakręcony z wykorzystaniem kamery sferycznej, dzięki czemu widz może swobodnie „rozglądać” się po muzeum w trakcie wirtualnej wycieczki (funkcja ta nie jest dostępna w przeglądarkach Safari).

Osoby preferujące „zwiedzanie” we własnym tempie powinny zaś skorzystać z usługi Google Maps, która również pozwala na wirtualny spacer po wspomnianym muzeum. Niestety, w odróżnieniu od zaprezentowanego wcześniej materiału wideo, brak tu podpisów unoszących się nad poszczególnymi instrumentami. By dowiedzieć się na co właściwie patrzymy trzeba więc przybliżyć obraz i odczytać nazwę modelu z umieszczonej obok niego tabliczki.

Więcej informacji na temat muzeum firmy Roland znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.