Sample Logic prezentuje Rhythmology

Firma Sample Logic znana jest głównie za sprawą wirtualnych instrumentów i bibliotek brzmieniowych projektowanych z myślą o tworzeniu muzyki do filmów i gier, takich jak Morphestra 2 czy CinemorphX. Ich najnowszy produkt, noszący nazwę Rhythmology, wydaje się jednak być znacznie bardziej wszechstronnym narzędziem. 

Pod wspomnianą nazwą kryje się biblioteka brzmieniowa dla samplera Kontakt 5, zawierająca w sobie ponad 5 GB krótkich, rytmicznych pętli. Znajdziemy wśród nich zarówno rytmy perkusyjne jak i linie melodyczne, utrzymane w różnych stylach, takich jak hip hop, house, industrial, rock, latin, world czy ambient. Ważniejszy niż same próbki jest tu jednak wbudowany zestaw narzędzi, za pomocą którego możemy je ciąć, mieszać i modulować. Podstawę interfejsu Rhythmology stanowią cztery „rdzenie”. Każdy z nich został wyposażony w zestaw kilkunastu efektów, za pomocą których użytkownik może wpływać na przypisaną do niego pętle. Do sterowania ich parametrami służą proste sekwencery krokowe, co znacznie ułatwia tworzenie rytmicznych zmian w brzmieniu. Poniższe nagrania pokazują działanie Rhythmology w praktyce.

Rhythmology dostępne jest do nabycia w promocyjnej cenie $199 (standardowa cena wynosi $299) na oficjalnej stronie firmy Sample Logic. Do poprawnego działania biblioteki wymagany jest sampler Kontakt 5 lub darmowy Kontakt 5 Player.