Reverb udostępnia za darmo bibliotekę sampli wartą ponad 3600 zł

Serwis Reverb znany jest przede wszystkim jako internetowa giełda używanego sprzętu muzycznego, jednak w jego ofercie możemy znaleźć też różnego rodzaju oprogramowanie, kolekcje presetów, paczki sampli oraz inne cyfrowe produkty. Niedawno zorganizował on promocję, w ramach której można pobrać za darmo potężną kolekcję sampli perkusyjnych o łącznej wartości ponad 3600 zł.

W skład wspomnianego zestawu, noszącego nazwę Reverb Drum Machines, wchodzą 53 biblioteki sampli, z których każda oferuje brzmienia konkretnego automatu perkusyjnego. Oprócz oczywistych klasyków, takich jak TR-909, TR-808 czy LinnDrum, znajdziemy tu też kilka mniej znanych modeli, takich jak Suzuki RPM-40 czy Chamberlin Rhythmate (jeden z pierwszych automatów perkusyjnych, wyprodukowany w latach 60 i wykorzystujący rytmy nagrane na zapętlonych taśmach). W każdej z nich oprócz samych sampli w formacie wav znajdziemy też projekty dla programu Ableton Live, zawierające gotowe instrumenty typu Drum Rack wykorzystujące próbki z danej biblioteki.

Kolekcja Reverb Drum Machines dostępna jest do pobrania za darmo ze strony Reverb.com (wymaga założenia konta i podania adresu e-mail). Użytkownik może pobrać wszystkie biblioteki jednocześnie, lub wybrać tylko te, które go interesują. Nie wiadomo, czy produkt ten będzie już zawsze dostępny za darmo, czy też jest to tylko tymczasowa promocja. Jeśli zamierzamy go pobrać, warto więc na wszelki wypadek nie czekać z tym zbyt długo.