Resonant Blaze – pierwsza paczka brzmień dla Maschine 2.0

NI_Resonant_Blaze_Maschine_Expansion_thumb[1]Maschine 2.0 to pierwsza płatna aktualizacja w historii flagowej serii kontrolerów Native Instruments. Mimo iż jej głównym zadaniem było przystosowanie oprogramowania do pracy z najnowszym modelem, noszącym nazwę Maschine Studio, to jednak oprócz kilku nowych funkcji dodała ona również całkiem ciekawy zestaw wirtualnych instrumentów do bogatej biblioteki brzmień Maschine. Teraz, niewiele ponad dwa tygodnie po oficjalnej premierze nowego oprogramowania, doczekaliśmy się już pierwszego rozszerzenia w pełni korzystającego z możliwości które daje nam Maschine 2.0.

Resonant Blaze skupia się głównie na warstwie rytmicznej współczesnych gatunków muzyki elektronicznej takich jak drum and bass, dubstep czy trap. Znajdziemy tu więc sporo mocnych zestawów perkusyjnych i gotowych pętli (łącznie ponad 40 zestawów) oraz całą paletę syntetycznych brzmień basów i leadów (łącznie 60 presetów dla Massive). Całość uzupełnia 250 gotowych patternów i 7 przykładowych projektów. Tym co odróżnia te rozszerzenie od jego poprzedników jest pełne wsparcie dla nowych instrumentów (zwłaszcza zestawu wirtualnych bębnów Drum Synths) jak i efektów. Niestety, oznacza to, że posiadacze starszych wersji oprogramowania Maschine nie będą mogli skorzystać z nowej paczki brzmień (co prawdopodobnie stanie się od teraz standardem).

Resonant Blaze można nabyć za 49 euro na oficjalnej stronie producenta, gdzie można również przesłuchać przykładowe brzmienia pochodzące z tego pakietu. Należy jednak pamiętać, że do poprawnego działania wymaga on oprogramowania Maschine w wersji 2.0 lub wyższej.