Nadchodzi Resolume 6 – nowa odsłona popularnego programu VJ-skiego

Resolume od wielu lat cieszy się mianem jednego z najpopularniejszych programów VJ-skich dostępnych na rynku. Już niedługo doczeka się on nowej edycji, oznaczonej numerem 6.

Resolume 6 przyniesie ze sobą szereg zmian w wyglądzie i sposobie obsługi programu. Nowy interfejs umożliwi swobodne przesuwanie poszczególnych elementów, co pozwoli lepiej dostosować go do indywidualnych potrzeb użytkownika. Program zyska też nowe funkcje związane z obsługą warstw i klipów. Te pierwsze będzie można grupować (funkcja dostępna tylko w wersji Arena), blokować i wykorzystywać jako maski. Klipy zyskają zaś możliwość „przyklejania”, dzięki czemu te najważniejsze pozostaną zawsze na widoku. Wśród innych ciekawych usprawnień znajdą się też m.in. nowe narzędzia do pracy z tekstem i automatyzacji parametrów, wsparcie dla Ableton Link (co ułatwi synchronizację obrazu z muzyką), lepsza współpraca z kontrolerami MIDI (m.in. poprzez ułatwione mapowanie oraz możliwość wysyłania komunikatów zwrotnych) oraz ułatwione wybieranie kolorów i zarządzanie biblioteką. Nie bez znaczenia są też zmiany „pod maską”, dzięki którym aplikacja będzie działać szybciej i wydajniej.

Program Resolume 6 będzie dostępny w dwóch wersjach – Avenue i Arena – różniących się ceną i funkcjonalnością. W chwili obecnej znajduje się on na etapie testów wersji Beta, w których mogą wziąć udział użytkownicy starszych wersji. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że osoby, które zdecydują się teraz na zakup Resolume Avenue 4 (299 euro) lub Resolume Arena 5 (799 euro), otrzymają upgrade do najnowszej wersji za darmo. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie programu.