Native Instruments prezentuje Replika XT

replika xtPierwsza wersja wtyczki Replika zadebiutowała w sieci dwa lata temu, jako prezent gwiazdkowy dla klientów firmy Native Instruments (i nie tylko, bo przez pewien czas mógł ją pobrać za darmo każdy zainteresowany). Teraz produkt ten doczekał się nowej, usprawnionej wersji, oznaczonej dopiskiem XT. 

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszej wersji, tak i teraz mamy do czynienia z prostym w obsłudze aczkolwiek całkiem wszechstronnym delayem, oferującym kilka trybów działania. Do znanych z pierwowzoru Modern, Vintage Digital i Diffusion dołączyły Analogue i Tape. Ten pierwszy stara się symulować działanie kultowych w pewnych kręgach analogowych układów typu bucket-brigade, natomiast drugi naśladuje równie popularne swego czasu echo taśmowe. Powiększyła się też liczba dodatkowych efektów, pozwalających na podkoloryzowanie brzmienia powtarzanych dźwięków. Oprócz dostępnych w poprzedniej wersji efektów Phaser i Filter do dyspozycji użytkownika oddano również Flanger, Chorus, Freq Shifter, Pitch Shifter i Micro Pitcher. Pomimo dodania kilku nowych elementów Replika XT nadal zachowuje jednak prostotę obsługi i przejrzystość interfejsu, którymi cechowała się jej pierwsza wersja.

Replika XT wyceniona została na 99 euro. Posiadacze starszej wersji wtyczki mogą zaś skorzystać z opcji upgrade’u, kosztującego 49 euro. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Native Instruments.