Remixvideo – nowa aplikacja VJ-ska od Mixvibes

Firma Mixvibes do niedawna kojarzona była głównie z oprogramowaniem DJ-skim, jednak obecnie w jej katalogu znajdziemy również aplikacje do tworzenia muzyki i wizualizacji. Ich najnowszy produkt – Remixvideo – zalicza się do tej ostatniej kategorii.

Wspomniana aplikacja jest prostym, przejrzystym i łatwym w obsłudze narzędziem VJ-skim, pozwalającym użytkownikowi miksować ze sobą różne pliki wideo oraz nakładać na nie rozmaite efekty. Remixvideo może działać jako samodzielna aplikacja lub wtyczka VST/AU. W pełni obsługuje ona standard MIDI, dzięki czemu można sterować nią za pomocą zewnętrznych kontrolerów (program oferuje gotowe mapowania dla Novation Launchpad Mk2, Akai APC Mini i Livid Instrument Base 2) lub komunikatów wysyłanych z innego programu. Wsparcie dla Ableton Link ułatwia zaś bezprzewodową synchronizację z aplikacjami uruchomionymi na innym urządzeniu.

Na chwile obecną aplikacja Remixvideo dostępna jest do nabycia wyłącznie w Mac App Store, gdzie kosztuje $99 (cena promocyjna, w bliżej nieokreślonej przyszłości wzrośnie ona do $199). Należy jednak pamiętać o tym, że poprzednia aplikacja firmy Mixvibes – Remixlive – również była początkowo dostępna tylko dla użytkowników komputerów Apple, a po jakimś czasie trafiła również na Windows i urządzenia mobilne. Więcej informacji na temat Remixvideo znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej produktu, z której można też pobrać 15-dniową wersję demonstracyjną.