Mixvibes prezentuje Remixvideo 1.4 i Remixvideo Pro

Na początku ubiegłego roku firma Mixvibes wprowadziła do swojej oferty aplikację VJ-ską Remixvideo. Teraz zdecydowała się ona podzielić ten program na dwie wersje – standardową i Pro.

Obie wersje aplikacji Remixvideo umożliwiają miksowanie klipów wideo i modyfikowanie ich za pomocą różnych efektów oraz generowanie wizualizacji na podstawie parametrów wybranych przez użytkownika. Do sterowania programem można wykorzystać kontrolery MIDI (twórcy przygotowali gotowe mapowania m.in. dla Launchpada MK2 i APC Mini), komunikaty MIDI wysyłane z innego programu (dzięki czemu możemy np. automatycznie zsynchronizować wizualizacje z muzyką) lub mysz i klawiaturę. Aplikacja wspiera też standard Ableton Link, co ułatwia synchronizowanie jej z programami uruchomionymi na innych urządzeniach. Wersja Pro od standardowej różni się przede wszystkim możliwością działania jako wtyczka VST/AU oraz wsparciem dla programów Syphon, Spout, MadMapper i Heavy M.

Remixvideo i Remixvideo Pro dostępne są do nabycia na oficjalnej stronie firmy Mixvibes, gdzie kosztują obecnie odpowiednio 49 i 99 USD (ceny promocyjne, w bliżej nieokreślonej przyszłości wzrosną do 69 i 149 USD). Przed podjęciem decyzji o zakupie można też pobrać bezpłatną wersję demonstracyjną, pozwalającą testować program przez 15 dni. Osoby, które kupiły Remixvideo przed podziałem na dwie wersje otrzymają upgrade do wersji Pro za darmo.