Remidi T8 – kolejne podejście do tematu rękawic MIDI

remidi t8Kontrolery MIDI w formie rękawic to pomysł, którego realizacji podejmowało się w ostatnich latach kilka niezależnych od siebie grup. Żadnej z nich nie udało się jednak osiągnąć zbyt wielkiego sukcesu komercyjnego. Niedawno w serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka funduszy na kolejny projekt tego typu, który wydaje się mieć całkiem spore szanse na powodzenie.

Remidi T8, bo taką nazwę noszą wspomniane rękawice, zainteresowały potencjalnych nabywców na tyle, że wpłacili już oni na konto twórców ponad dwukrotnie więcej niż było potrzeba do rozpoczęcia produkcji. Trzeba jednak przyznać, że projekt ten rzeczywiście góruje nad swoją konkurencją pod względem designu, co w przypadku technologii „ubieralnych” ma przecież bardzo duże znaczenie. T8 składa się z bransolety, która rozpoznaje ruchy naszej dłoni, oraz rękawicy wyposażonej w osiem sensorów (pięć na palcach i trzy na wewnętrznej stronie dłoni) rozpoznających siłę nacisku. Wszystko jest proste, minimalistyczne i intuicyjne, w odróżnieniu od starszych projektów tego typu, które zwykle miały sporo dodatkowych elementów przez które całość zdawała się być skomplikowana i niewygodna.

W chwili obecnej jedynym sposobem na wejście w posiadanie rękawic jest wsparcie twórców za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Pojedyncza rękawica kosztuje $229, zaś za parę zapłacimy $399. Gdy kontroler trafi do oficjalnej sprzedaży ceny będą jednak znacznie wyższe – odpowiednio $399 i $799. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze egzemplarze trafią do nabywców we wrześniu bieżącego roku. Więcej informacji na temat Remidi T8 znajdziecie na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.