Reloop Touch – nowy kontroler DJ-ski z ekranem dotykowym

Ekrany dotykowe to element coraz częściej spotykany w kontrolerach i mikserach DJ-skich. Już w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi kolejny produkt wykorzystujący to rozwiązanie – Reloop Touch.

Reloop Touch jest pierwszym kontrolerem wyposażonym w ekran dotykowy, zaprojektowanym z myślą o współpracy z programem Virtual DJ 8. Umieszczony bezpośrednio nad sekcją miksera wyświetlacz umożliwi m.in. obsługę biblioteki, sterowanie efektami, podgląd odtwarzanych plików wideo oraz wyświetlanie czterech wirtualnych odtwarzaczy. Producent zapowiedział też, że użytkownik będzie miał możliwość dostosowania interfejsu wyświetlacza do własnych preferencji, jednak jak na razie nie zdradził żadnych szczegółów na ten temat.

Wbudowany wyświetlacz nie jest jednak jedyną cechą wyróżniającą Reloop Touch na tle konkurencji. Ciekawie prezentuje się też sekcja efektów, w której zamiast stosowanych w większości tego typu urządzeń potencjometrów obrotowych znalazły się fadery, co otwiera przed użytkownikiem sporo nowych możliwości (ale też może okazać się być dość niewygodne, jeśli zdążyliśmy się już mocno przyzwyczaić do pokręteł). Na górnym panelu urządzenia znajdziemy też czterokanałową sekcję miksera, szesnaście dużych, kolorowych padów (po osiem na każdą stronę), duże przyciski do obsługi funkcji Play, Cue i Sync, dwa niewielkie pitchfadery (50 mm długości) oraz dwa koła jog, które również wydają się być nieco mniejsze od tych montowanych w większości popularnych kontrolerów (chociaż producent nie zdradził jeszcze ich dokładnych wymiarów).

Tym, co z pewnością zawiedzie wielu potencjalnych nabywców, jest natomiast dość skromny zestaw wejść i wyjść znajdujących się na wyposażeniu kontrolera. Wbudowany interfejs audio oferuje jedynie dwie pary wyjść Master (2 x TRS i 2 x RCA), dwa wyjścia słuchawkowe i jedno wejście mikrofonowe (TRS).

 

Reloop Touch trafi do sprzedaży w listopadzie, a jego cena wyniesie 699 euro. W zestawie z kontrolerem otrzymamy pełną wersję programu Virtual DJ 8 Pro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Reloop.