Reloop Spin – kompaktowy gramofon z wbudowanym crossfaderem

Portablizm, czyli scratchowanie za pomocą małych, przenośnych gramofonów, w ostatnich latach zaczął zyskiwać coraz większą popularność. W ofercie firmy Reloop już niedługo pojawi się nowy kompaktowy gramofon z wbudowanym crossfaderem, zaprojektowany właśnie z myślą o takim zastosowaniu.

Reloop Spin będzie ważył zaledwie 1.61 kg i mierzył 370 x 95 x 260 mm. Gramofon ten ma posiadać napęd paskowy (co nie jest najlepszym rozwiązaniem w sprzęcie do scratchu, jednak z pewnością ma spory wpływ na gabaryty i cenę urządzenia) i 7-calowy talerz, jednak będzie można na nim odtwarzać także płyty 12 calowe. Na jego wyposażeniu znajdziemy też crossfader (z opcją umieszczenia go po lewej lub prawej stronie), głośnik oraz moduł bluetooth, pozwalający na bezprzewodowe przesyłanie muzyki (co ułatwi np. scratchowanie do podkładu puszczonego z telefonu). W zestawie z gramofonem otrzymamy też wkładkę (producent nie podaje konkretnego modelu), slipmatę, pokrywę zabezpieczającą urządzenie podczas transportu, adapter do płyt 7-calowych, aplikację Super Spin Duck Looper oraz battle break na 7-calowym winylu.

Reloop Spin trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a cena sugerowana przez producenta ma wynosić 249 USD. Więcej informacji na temat tego gramofonu znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.