Reloop prezentuje RP-8000 Mk2 – nową wersję swojego flagowego gramofonu DJ-skiego

W 2013 roku firma Reloop wprowadziła na rynek RP-8000 – nowoczesną hybrydę kontrolera MIDI i gramofonu DJ-skiego skierowaną przede wszystkim do turntablistów. Dziś ogłoszono, że urządzenie to już niedługo doczeka się nowej, odświeżonej edycji.

RP-8000 Mk2 na pierwszy rzut oka nie różni się zbyt mocno od poprzednika. Nadal mamy tu więc do czynienia z dość klasycznym w swojej budowie gramofonem, wyposażonym dodatkowo w zestaw kolorowych padów, enkoder do przeglądania biblioteki utworów oraz przyciski służące do sterowania programem Serato DJ Pro (oczywiście można je też zmapować samodzielnie w dowolnym innym kompatybilnym programie). W wersji Mk2 elementy te są jednak rozłożone nieco inaczej – pady wydają się być odrobinę większe niż w starszym modelu, a przyciski funkcyjne zostały przeniesione na bok, zastępując jeden z przycisków Start/Stop (co może nie przypaść do gustu wielu użytkownikom). Ciekawą nowością jest też funkcja Platter Play, pozwalająca sterować prędkością obrotów talerza za pomocą wspomnianych wcześniej padów, co przywodzi na myśl kultowe gramofony Controller One marki Vestax (można z niej korzystać także bez podłączenia do komputera, co powinno zadowolić winylowych purystów). Podobnie jak w poprzednim modelu oprócz zwykłego wyjścia Phono znajdziemy tu też wyjście liniowe oraz złącze USB umożliwiające podłączenie gramofonu bezpośrednio do komputera.

RP-8000 Mk2 powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Cena sugerowana przez producenta wynosi 699 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Reloop.