Reloop RMX-10 BT – kompaktowy mikser DJ-ski wykorzystujący Bluetooth

Firma Reloop posiada w swojej ofercie różne rodzaje mikserów DJ-skich, od rozbudowanych czterokanałowych mikserów klubowych, przez specjalistyczne miksery dla turntablistów aż po małe, kompaktowe modele. Ich najnowszy produkt – RMX-10 BT – zdecydowanie zalicza się do tej ostatniej kategorii. Jest to bez wątpienia najbardziej minimalistyczny mikser z katalogu firmy Reloop.

RMX-10 BT to bardzo prosty dwukanałowy mikser, wyposażony jedynie w najbardziej podstawowe elementy: crossfader, dwa line fadery, dwa zestawy EQ, kontrolę Gain, kontrolę odsłuchu oraz wejście mikrofonowe. Jedyną cechą wyróżniającą go na tle setek innych podobnych konstrukcji jest wbudowany moduł Bluetooth, pozwalający mu łączyć się bezprzewodowo z innymi urządzeniami. Model ten skierowany jest więc przede wszystkim do DJ-ów chcących puszczać muzykę z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Jako iż wiele nowoczesnych urządzeń tego typu nie posiada już standardowych złączy słuchawkowych, nie można podłączyć ich do miksera kablem (przynajmniej nie bez dodatkowych akcesoriów), więc w ich wypadku łączność Bluetooth jest najwygodniejszym rozwiązaniem.

RMX-10 BT posiada także normalne wejścia audio (liniowe i phono), pozwalające podłączyć do niego bardziej konwencjonalny sprzęt DJ-ski, taki jak gramofony czy odtwarzacze cyfrowe. Dzięki temu może on też stanowić ciekawą propozycję dla osób poszukujących prostego, kompaktowego miksera – oczywiście o ile nie mają zbyt wygórowanych wymagań co do funkcjonalności.

Mikser RMX-10 BT został wyceniony przez producenta na 119,99 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Reloop.