Reloop prezentuje Mixon 4

reloop-mixon-4Wśród firm produkujących kontrolery zaprojektowane z myślą o współpracy z tabletami i smartfonami nadal panuje przekonanie, że urządzenia tego typu powinny być małe i nieskomplikowane. Co jakiś czas na rynku pojawiają się jednak wyjątki od tej reguły. Jednym z najnowszych z nich jest Reloop Mixon 4.

Wspomniane urządzenie jest bowiem dość sporym, rozbudowanym kontrolerem zaprojektowanym z myślą o współpracy z szeroką gamą urządzeń: poczynając od laptopów, idąc przez iPhone’y i iPady, a kończąc na wszelkiej maści urządzeniach z systemem Android (wymagana wersja 5 lub wyższa, producent rekomenduje urządzenia z serii Nexus). Na wyposażeniu kontrolera znajdziemy między innymi duże, płaskie koła jog, szesnaście podświetlanych padów, pitch-fadery, czterokanałową sekcję miksera i szerokie wgłębienie, w którym można umieścić tablet lub smartfon. Ten ostatni element jest zauważalnie większy niż w innych kontrolerach tego typu, dzięki czemu jest on w stanie pomieścić także większe tablety, takie jak iPad Pro czy Surface Pro 4.

reloop-mixon-4-2

Reloop Mixon 4 zaprojektowany został z myślą o obsłudze trzech aplikacji : Algoriddim djay 2 (iOS, Android), djay Pro (iOS, OS X) oraz Serato DJ (Windows, OS X). O ile w dwóch pierwszych przypadkach oferuje on dość standardowy zestaw funkcji, o tyle podczas korzystania z tego ostatniego programu będzie on mógł się popisać kilkoma rzadziej spotykanymi możliwościami. Posiadacze rozszerzenia Pitch 'n Time będą mogli wykorzystać pady do jednoczesnego wybierania punktów Cue i zmiany wysokości dźwięku, co znacznie ułatwi wykonywanie tzw. Tone Play, oraz skorzystać z przycisków służących do ręcznego lub automatycznego dostosowywania tonacji obu odtwarzanych utworów. Funkcja Macro FX umożliwi zaś jednoczesną obsługę efektów i filtrów. Mixon 4 będzie też w stanie obsłużyć funkcje FLIP, SLIP oraz SLICER.

Reloop Mixon 4 został wyceniony na 699 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Reloop.