Reloop prezentuje Jockey 3 Remix

Firma Reloop od dłuższego czasu nie zaprezentowała światu żadnego nowego kontrolera MIDI. Reloop Jockey 3 Remix też co prawda nie jest całkiem nowym kontrolerem (bo w gruncie rzeczy jest to unowocześniona wersja Jockey 3 ME), ale dla fanów produktów tej firmy, lepsze to niż nic. Tym bardziej, że pierwotna wersja Jockey 3 ME była sama w sobie całkiem niezłym kontrolerem, a jej nowe wcielenie może naprawdę namieszać na rynku urządzeń skierowanych do użytkowników programu Traktor. Szczególną uwagę powinni zwrócić na niego Ci, którzy największą przyjemność czerpią z zabawy efektami, bo wszystko wskazuje na to, że właśnie do tego Jockey 3 Remix będzie nadawać się najlepiej.

Na wstępie należy jednak wyjaśnić jedną kluczową sprawę: Mimo iż sam kontroler ma w nazwie słowo Remix, a jedną z największych wprowadzonych w nim nowości jest tryb „Remix Mode” (o czym później), to jednak w żadnym wypadku nie jest on w stanie obsługiwać Remix Decks programu Traktor Pro. Kontroler ten skierowany jest raczej do DJ’ów o bardziej tradycyjnym podejściu do sztuki miksowania, którzy zamiast „rekonstruowania” utworów na żywo,  chcą „wycisnąć” jak najwięcej z dwóch decków.

Reloop Jockey 3 Remix daje użytkownikowi możliwość pracy w trzech trybach, z których każdy wyraźnie zaznaczono innym kolorem podświetlenia przycisków. Pierwszy tryb, Track Deck Mode, to tradycyjny tryb kontrolera DJ’skiego, w którym znajdziemy dostęp do wszystkich podstawowych funkcji, takich jak obsługa odtwarzaczy, sekcji miksera czy podstawowej obsługi efektów. Drugi tryb, podświetlany na niebiesko Sample Mode, pozwoli nam na szybką i wygodną obsługę Sample Decks, bez konieczności zmiany aktywnych decków, jak to bywa w przypadku innych kontrolerów dedykowanych do pracy z programem Traktor Pro. Ostatni tryb, wspomniany wcześniej Remix Mode, oznaczono zielonym podświetleniem przycisków. Pozwala on na tworzenie rozbudowanych łańcuchów efektów i kontrolowanie ich za pomocą kół jog, pitch-faderów i line-faderów. Tryb ten da nam również dostęp do narzędzi nazwanych przez twórców Roll & Mash, które pozwolą nam na szybkie cięcie i mieszanie ze sobą fragmentów utworu (coś jak slicer z kontrolera Novation Twitch).

Oprócz wyżej wymienionych nowości Reloop Jockey 3 Remix będzie posiadał wszystkie zalety poprzednika, czyli konkretną metalową obudowę, możliwość pracy jako samodzielny mikser oraz zdolność obsługi 4 decków w programie Traktor Pro. Niestety, cena ani dokładna data premiery nie zostały jeszcze ujawnione. Więcej informacji na stronie http://www.reloop.com/reloop-jockey-3-remix