Reloop Elite – nowy mikser współpracujący z Serato DJ Pro

Bieżący rok zapowiada się całkiem obiecująco dla turntablistów rozglądających się za nowym sprzętem. Okazuje się bowiem, że firma Reloop wprowadzi do sprzedaży nie tylko nowy gramofon RP-8000 Mk2, ale też nowy turntablistyczny battle mikser Elite, zaprojektowany z myślą o współpracy z Serato DJ Pro.

Górny panel miksera Reloop Elite można zasadniczo podzielić na dwie części. Dolna, podobnie jak w większości innych battle mikserów, prezentuje skrajny minimalizm, oferując jedynie crossfader i dwa line fadery (wszystkie trzy to bezstykowe Innofadery Pro). Dzięki temu mamy pewność, że podczas scratchowania czy beat jugglingu nie zahaczymy przypadkiem o jakieś pokrętło czy przełącznik. Górna jest natomiast całkiem „tłoczna”, ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Oprócz standardowych elementów dwukanałowego miksera, czyli equalizera, przełączników wyboru źródła sygnału oraz potencjometrów cue, master i booth, znajdziemy tam również m.in. szesnaście dużych padów z kolorowym podświetleniem oraz przyciski, potencjometry i enkodery służące do obsługi efektów, loopów i biblioteki w programie Sertato DJ Pro.

Mikser Reloop Elite będzie też wyposażony we własny podwójny interfejs audio, umożliwiający podłączenie miksera do dwóch komputerów jednocześnie (przydatne np. podczas setów B2B lub zmiany DJ-ów w trakcie występu) i mogący współpracować z rozszerzeniem Serato DVS (które otrzymamy za darmo w zestawie). Na tylnym panelu urządzenia znajdziemy też dwa dodatkowe złącza USB umożliwiające podłączenie RP-8000 Mk2 lub innych kontrolerów MIDI.

Mikser Elite trafi do sprzedaży w marcu, a cena sugerowana przez producenta wyniesie 1300 USD. W zestawie z urządzeniem otrzymamy też program Serato DJ Pro z rozszerzeniem DVS, dwie płyty z kodem czasowym oraz trzymiesięczną subskrypcję premium w serwisie BPM Supreme. Więcej informacji na temat Elite znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Reloop.