Reloop Beatpad 2 – nowy kontroler dla programu DJAY 2

Reloop Beatpad 2Algoriddim DJAY 2 to obecnie jedna z najpopularniejszych tabletowych aplikacji służących do miksowania muzyki. Nie dziwi więc fakt, iż coraz więcej firm wypuszcza na rynek kontrolery zaprojektowane z myślą o współpracy z tym konkretnym programem. Jednym z najnowszych urządzeń tego typu jest Beatpad 2 firmy Reloop.

Nowy reprezentant rodziny Beatpad na pierwszy rzut oka nie różni się zbyt mocno od swojego poprzednika, starszego od niego o niespełna dwa lata. Przy pierwszym spojrzeniu w oczy rzucają się jedynie pady, które zastąpiły przyciski i pokrętła sekcji efektów, oraz zmiana podświetlenia z niebieskiego na wielokolorowe. Po bliższym przyjrzeniu się można też dostrzec kilka drobniejszych zmian, takich jak chociażby dodanie funkcji Key Lock i Key Match jako dodatkowych trybów działania przycisków Pitch Bend. Bez zmian pozostała za to na szczęście najważniejsza cecha tego modelu, czyli możliwość współpracy zarówno z urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu iOS jak i Android (a także Windows i OS X, jeśli ktoś się uprze). Warto bowiem pamiętać o tym, że pierwszy Beatpad był przez dłuższy czas jedynym kontrolerem oferującym możliwość współpracy z androidową wersją DJAY 2 (od niedawna zdolność tą posiadł również DDJ-WeGo 3 firmy Pioneer).

Reloop Beatpad 2 trafi do sprzedaży w czerwcu a jego cena wynosić będzie 499 euro. Więcej informacji na temat urządzenia znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.

Reloop Beatpad 2