Pioneer przedstawia Rekordbox DJ i dwa nowe kontrolery

ddj-rzO tym, że firma Pioneer pracuje nad własną aplikacją DJ-ską, wiadomo było już od dłuższego czasu. W lipcu bieżącego roku zaprezentowano pierwszy oficjalny zwiastun wspomnianego narzędzia, natomiast miesiąc później w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia jego interfejsu. Dziś doczekaliśmy się wreszcie oficjalnej prezentacji, która wyjaśniła wszelkie wątpliwości dotyczące nowego oprogramowania firmy Pioneer.

Okazało się, że Rekordbox DJ przyjmie formę płatnego rozszerzenia dla darmowej aplikacji Rekordbox. Cena aplikacji wyniesie 139 euro, jednak dostępna będzie też możliwość „wynajmowania” jej na miesiąc za 11 euro. Takie rozwiązanie może okazać się ciekawą opcją dla osób korzystających głównie z CD-Playerów, ale posiadających również kontrolery DJ-skie pełniące rolę alternatywnego/zapasowego sprzętu.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami aplikacja Rekordbox DJ będzie współpracować z większością kontrolerów i odtwarzaczy firmy Pioneer. Jeśli zaś chodzi o oferowane przez nią możliwości, to tym razem odbyło się jednak bez większych zaskoczeń. Rekodbox DJ posiada dość standardowy zestaw funkcji i nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji. Twórcy aplikacji skupili się za to na zagwarantowaniu jak najwyższej stabilności i prędkości działania, a także ścisłej integracji z kontrolerami tej samej marki. Wszystko wskazuje też na to, że już niedługo program Rekordbox doczeka się kolejnych rozszerzeń, oferujących między innymi nowe efekty oraz możliwość obsługi za pomocą płyt z kodem czasowym. Rozszerzenie Rekordbox DJ trafi do sprzedaży w październiku, a opcja wykupienia abonamentu zostanie udostępniona dopiero w grudniu.

Nieco większe zaskoczenie stanowią natomiast dwa nowe kontrolery – DDJ-RX i DDJ-RZ – będące pierwszymi urządzeniami zaprojektowanymi z myślą o współpracy z aplikacją Rekordbox DJ. Oba urządzenia stanowią lekko zmodyfikowane wersje modeli DDJ-SX i DDJ-SZ, w których niektóre elementy zostały zmienione tak, by lepiej współgrać z nowym oprogramowaniem. Przewidywane ceny kontrolerów wynoszą odpowiednio 1,049 euro oraz 2,099 euro. Osoby, które zdecydują się na zakup jednego z nowych kontrolerów, otrzymają rozszerzenie Rekordbox DJ za darmo.

Więcej informacji na temat nowych produktów firmy Pioneer znajdziecie na poświęconych im stronach internetowych: Rekordbox, DDJ-RX, DDJ-RZ.