Rekordbox może doczekać się dedykowanego hardware’u

rekordboxAplikacja Rekordbox w swojej obecnej formie służy do katalogowania i przygotowywania utworów pod kątem współpracy z odtwarzaczami firmy Pioneer. Kilka dni temu w sieci pojawiło się jednak nagranie wyraźnie wskazujące na to, że jej kolejna edycja będzie mogła funkcjonować również jako w pełni autonomiczne oprogramowanie DJ-skie. 

Wczoraj na oficjalnym kanale firmy Pioneer DJ pojawił się kolejny teaser, tym razem zwiastujący nadejście nowego sprzętu. Jak to zwykle bywa w przypadku materiałów tego typu pokazano w nim niezbędne minimum, wystarczające by rozbudzić naszą ciekawość nie zdradzając przy tym zbyt wielu informacji na temat samego urządzenia.

Trwające niespełna minutę nagranie pokazujące tylko niewielkie fragmenty urządzenia to oczywiście zbyt mało, by odgadnąć z czym mamy do czynienia, jednak najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem tej zagadki wydaje się być scratch-mikser mogący również pełnić rolę kontrolera MIDI zaprojektowanego z myślą o współpracy z Rekordbox. Teorię tą potwierdzają screeny z usuniętego już niestety nagrania, które jakiś czas temu umieścił w sieci Young Guru.

original[1]Trzeba przyznać, że jeśli powyższe zdjęcie okaże się być prawdziwe, to nowy mikser firmy Pioneer może okazać się naprawdę ciekawym narzędziem dla turntablistów, a jednocześnie poważną konkurencją dla modeli Traktor Kontrol Z2 i Rane TTM57 MkII. Jeśli wierzyć cyfrom pojawiającym się na końcu nagrania cała tajemnica zostanie rozwiązana jeszcze w tym tygodniu – bo już 6 sierpnia. Do tego czasu pozostaje nam tylko cierpliwie czekać, śledząc przy okazji rozmaite fora i serwisy internetowe w nadziei na kolejne przecieki.