Rekordbox 4.1 wprowadza obsługę DVS i funkcję mapowania MIDI

rekordbox

Program Rekordbox pierwotnie służył jedynie do katalogowania muzyki i przygotowywania jej pod kątem współpracy z odtwarzaczami firmy Pioneer, jednak od wersji 4.0 doczekał się on również opcjonalnych rozszerzeń przekształcających go w samodzielną aplikację DJ-ską, wyposażoną w wirtualne odtwarzacze, sekcję miksera i efekty. Zaprezentowana dziś aktualizacja do wersji 4.1 przyniosła zaś ze sobą kilka kolejnych nowości.

Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą z nich jest zapowiedziane wcześniej płatne rozszerzenie wprowadzające możliwość obsługi płyt z kodem czasowym, zarówno specjalnych winyli przygotowanych przez firmę Pioneer, jak i płyt CD, które można nagrać samodzielnie w domu, pobierając odpowiednie pliki dźwiękowe. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku większości konkurencyjnych programów oferujących możliwość obsługi DVS, Rekordbox 4.1 oferuje dwa tryby działania tej funkcji: Absolute Mode, wiernie naśladujący specyfikę pracy z „normalnymi” płytami, oraz Relative Mode, w którym można swobodnie używać takich funkcji jak Sync, Hot Cue czy Loop, a także nie przejmować się przeskokami igły i jej pozycją na płycie z kodem czasowym. Drugą ważną nowością jest funkcja mapowania MIDI, dzięki której użytkownicy mogą samodzielnie przypisać rozmaite funkcje aplikacji Rekordbox do poszczególnych przycisków, padów, pokręteł i suwaków znajdujących się na wyposażeniu ich kontrolerów.

Rozszerzenie wprowadzające możliwość obsługi płyt z kodem czasowym wycenione zostało na $99. Osoby korzystające z aplikacji Rekordbox na zasadach subskrypcji otrzymają dostęp do rozszerzenia w cenie abonamentu. Funkcja DVS będzie też dostępna za darmo dla posiadaczy kontrolera DDJ-RZ. Za płyty winylowe z kodem czasowym zapłacimy zaś $15,99. Więcej informacji na temat nowych funkcji programu Rekordbox znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Pioneer.