Pioneer chce przekształcić Rekordbox w samodzielną aplikację DJ-ską

rekordboxUżytkownicy odtwarzaczy firmy Pioneer z pewnością dobrze znają aplikację Rekordbox, służącą do katalogowania i przygotowywania muzyki, z której zamierzamy korzystać na wspomnianych urządzeniach. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo narzędzie te przekształci się w samodzielne oprogramowanie DJ-skie.

Kilka godzin temu na oficjalnym kanale Youtube firmy Pioneer pojawił się krótki zwiastun nowego wcielenia wspomnianej aplikacji, wyraźnie wskazujący na to, iż zostanie ona wyposażona w nowe funkcje przybliżające ją do programów typu Traktor Pro 2, Serato DJ czy Virtual Dj. W trakcie trwającego zaledwie minutę nagrania dokładnie widać takie elementy jak wirtualne odtwarzacze i efektory, czy też przyciski odpowiadające za funkcję pętli i sampler. Wiele wskazuje też na to, że aplikacja ta zostanie zaprojektowana w taki sposób, by jak najlepiej współpracować z DJ-skimi kontrolerami firmy Pioneer.

Niestety, w chwili obecnej data premiery nowego wcielenia programu Rekordbox pozostaje nadal tajemnicą. Nie wiadomo też, czy po przekształceniu w samodzielną aplikację DJ-ską oprogramowanie firmy Pioneer nadal pozostanie darmowe, czy też trzeba będzie za nie dodatkowo zapłacić. W chwili obecnej firma Pioneer zbiera zgłoszenia od osób chcących wziąć udział w beta-testach nowej aplikacji. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.